Логин: Пароль: ?
 
Продукты питания Ткань, одежда, обувь, постельное белье, текстиль Строительные материалы Бумага, пластик, промтовары Биотопливо Продукция для сельского хозяйства, зоотовары Косметика, средства гигиены Медицинские товары и препараты, лекарства Иное

 

Наши партнеры:

 

Новости/Аналитика

Як ростуть долари та автозапчастини — досвід конопляного господарства

27.09.2019

Як тільки в реєстрі з’являться сорти, які будуть відповідати характеристикам технічних конопель терапевтичної спрямованості, розглядатимемо і цей напрям. Ці сорти міняють всю структуру конопляного ринку. Вони дозволяють з мінімальними затратами отримувати продукт із високою рентабельністю, його можна використовувати для виробництва косметики, біологічних добавок, продуктів харчування з підвищеним вмістом безнаркотичних канабіноїдів.

Посіви технічних конопель в усьому світі розширюються. Приміром, в Європі за останні 10 років площі під цією культурою зросли з 10 до 43 тис. га. У Канаді відвели для неї біля 40 тис. га. Розширюють площі США, а Китай, який займає від 65-75% ринку, у наступні 5-7 років планує збільшити посіви технічних конопель до 650 тис. га. Отож, як справи на конопляному ринку України кореспондент Василь Закревський дізнавався у директора ТОВ «Павловнія груп Україна» Олександра Опанасюка.

У 2016 році технічні коноплі займали 3,5 тис. га. У наступних роках посіви рослини суттєво скоротилися. На це вплинула корупційна складова з боку правоохоронних органів та відсутність потужностей для переробки. З часів СРСР в Україні залишилися лише чотири заводи, які були здатні переробляти конопляну солому і виготовляти з неї текстиль, трикотаж, взуття, папір, целюлозу. Дозвіл на вирощування технічних конопель мають близько 50 агрофірм і компаній. Але фактично культивують цінну культуру значно менше. 

Історія «Павловнія груп Україна» бере початок з 2015 року, з розвитку біоенергетичного сектора. Підписавши контракт з однією з іспанських компаній, взялися вирощувати Павловнію, найбільш швидкоростуче дерево в світі, в Бородянському районі Київської області. Банк землі зростав, і треба було шукати, якою культурою заповнювати вільні площі. Тож спільно з Асоціацією «Українські технічні коноплі» вирішили реалізувати ще один проект — вирощування самої високорентабельної сільськогосподарської культури – безгашишних конопель. Спочатку планували збирати їх тільки на зерно. Але коли заглибилися в цю справу, почали думати і про переробку трести на волокно.

У 2019 році посіяли сертифіковане насіння вітчизняного виробника на площі 100 гектарів. Сіяли по цілині, внісши необхідний комплекс мінеральної поживи. Уважно спостерігали за тим, як нова культура росте, набирається сили. Але радість постійно затьмарювали конфлікти з місцевими жителями, які засипали поліцію скаргами на аграріїв.

Називаючи їх наркобаронами, звинувачували в… нелегальному поширенні марихуани. Довелося довго відбиватися від необґрунтованих звинувачень. Збирали збори селян, роз’яснювали: вирощуємо технічні коноплі на законних підставах, маємо ліцензію! Все контролюється відповідними службами! Але повністю цей бунт так і не вдалося погасити. По периметру поля змушені були поставити охорону. У вересні приступили до збору зерна конопель. 

«Зібрали з кожного гектара до 800 кілограмів зерна. Це непогано, зважаючи на те, що сіяли по цілині і в доволі пізні строки. Урожайність може бути значно вища, якщо попередниками цієї культури будуть соя, горох, інші бобові; як варіант можна розглядати жито. Коноплі є хорошим попередником для інших культур, це природний антибіотик», — говорить Олександр Опанасюк. 

За словами аграрія, проблем із збутом не було — все насіння вже продали на внутрішньому ринку та за кордон для харчової промисловості, переробки на масло, борошно. 

«Далі плануємо збирати тресту з подальшою переробкою на волокно. На сьогодні цей сегмент ринку практично знищений. Тому запланували звести за власні кошти стаціонарний завод з переробки конопляної трести. Його рентабельно ставити біля своїх полів. Де це буде — на Волині, Київщині чи на Півдні — ще не вирішили.  Вже підписали контракти з європейською компанією на поставку обладнання; в наступному році його будемо монтувати», — говорить аграрій.

 

За словами Олександра Опанасюка, ринок застосування конопляних волокон величезний. Воно йде на виготовлення цінних паперів, наприклад, американських доларів. Дуже потребує цієї сировини автомобілебудування — її додають, щоб полегшити конструкцію машин. 

«Я бачив окремі деталі «Фольксвагена», які були на 50% з волокон конопель. Волокна служать чудовим утеплювачем будинків тощо. У перспективі маємо намір звести ще один завод — з переробки целюлози», — говорить директор «Павловнія груп Україна».

 

В Україні на даний час можна вирощувати тільки технічний вид конопель. Виробників обмежують у сортах відповідними характеристиками — не можна вирощувати рослини, вміст в яких перевищує 0,08% тетрагідроканабінолу.  

«Як тільки в реєстрі з’являться сорти, які будуть відповідати характеристикам технічних конопель терапевтичної спрямованості, розглядатимемо і цей напрям. Наскільки мені відомо, вже підготовлено законопроекти про вирощування конопель терапевтичного напряму. Ці сорти міняють всю структуру конопляного ринку. Вони дозволяють з мінімальними затратами отримувати продукт із високою рентабельністю, його можна використовувати для виробництва косметики, біологічних добавок, продуктів харчування з підвищеним вмістом безнаркотичних канабіноїдів тощо. На наступний рік плануємо збільшити площі під технічними коноплями як мінімум до 400 гектарів, якщо буде можливість, навіть до 700 га. Ми далі хочемо розширювати банк землі», — говорить експерт.

Україна займала лідируючі позиції по коноплям в колишньому Союзі. І зараз вітчизняні сорти вважаються одними з найкращих у світі. Але нам треба збільшувати посіви під цією культурою, серйозно займатися переробкою сировини, щоб у цьому сегменті повернути втрачені позиції. Ми можемо і повинні робити якісний продукт із великою доданою вартістю і відправляти його на експорт. А це нові надходження валюти в державну скарбницю. До нас на цей ринок почнуть активніше заходити інвестори.

Источник: 
Автор: 
Василь Закревський
Обучение в рамках "Конопляного Университета"
15.09.2020

Объявления
Все объявления »
 
 

facebook

telegram

twitter