Логин: Пароль: ?
 
Продукты питания Ткань, одежда, обувь, постельное белье, текстиль Строительные материалы Бумага, пластик, промтовары Биотопливо Продукция для сельского хозяйства, зоотовары Косметика, средства гигиены Медицинские товары и препараты, лекарства Иное

 

Наши партнеры:

 

 

Новости/Аналитика

Фундаментальні відмінності причин, за якими легалізується можливість використання терапевтичних властивостей конопель у різних регіонах світу

03.01.2019

Основною причиною прийняття нормативно-правової бази, яка дозволяє використання терапевтичних властивостей конопель в медичних цілях у Таїланді, є вплив політики США в Південно-Східній Азії.
 
Вперше в Південно-Східній Азії в кінці грудня 2018 року законодавці Таїланду одноголосно схвалили можливість використання конопель в медичних цілях.
 
Тайська історія коноплярства
 
Таїланд має багату медичну, сільськогосподарську, а також кулінарну історію конопель. До заборони у ХХ-му столітті коноплі багатогранно застосовувалися в якості одного з основних інгредієнтів тайської кухні. Листя та суцвіття активно вживалися в тайській кулінарії, в сушеному вигляді cannabis був присутній на кухні в якості приправ, прянощів, чаїв та інш. Конопляні волокна власного виробництва широко використовувалися в якості основи для виготовлення текстильних і трикотажних виробів, взуття, аксесуарів та інш. У медичних цілях коноплі на території Таїланду використовувалася більше 4 тисячі років. Цілющі властивості cannabisa у всій Азії протягом тисячоліть були задіяні для того, щоб лікувати проблеми травлення, для ослаблення болю, а також втоми, лікування ряду інших захворювань.
 
Коноплярство в Таїланді активно розвивалося до 1934 року, коли в країні був прийнятий закон «Про марихуану». Ситуація різко погіршилася у 1979 році, коли Таїланд прийняв нову редакцію «Закону про наркотики». У рамках прийнятого у 70-і роки минулого століття законодавчо коноплі було заборонено вживати у будь-яких формах. Кожен, хто був викритий у виробництві, переробці, продажу, експорту, імпорту cannabisa відповідно до закону 1979 року підлягав кримінальному переслідуванню терміном від 2 до 15 років і штрафу в $ 40 тисяч.
 
Зрушення у бік пом'якшення державної політики у сфері коноплярства спостерігалися у країні протягом останніх кількох років. У 2016 році міністр юстиції Таїланду Пайбун Кумчая (Paiboon Koomchaya) закликав уряд скасувати кримінальну відповідальність за злочини, пов'язані з коноплями. Крім того, вже тоді порушувалося питання про необхідність створення нормативно-правової бази, яка регулює можливість легального використання терапевтичних властивостей рослини. Пан Кумчая закликав до внесення змін до законодавства країни у зв'язку з тим, що суворі закони не змогли приборкати наркозлочинність, а споживачі cannabisa піддавалися непомірно жорстоким покаранням. Іншими словами, війна з коноплями виявилася набагато дорожче, ніж можливо негативний ефект, який приписують рослині.
 
Вплив США на прийняття рішення по легалізації можливості використання терапевтичних властивостей конопель
 
Значна більшість громадян Таїланду також, як і жителі інших азіатських країн у більшості своїй не схвалюють легалізацію використання психоактивних конопель в рекреаційних цілях. Подібного роду погляди жителів азіатських країн пов'язані з впливом проведеної в регіоні інформаційної політики США. Протягом більшої частини ХХ століття США активно нав'язувало жителям регіону стигму про те, що будь-яке використання психоактивних конопель пов'язано з організованими злочинними угрупованнями - мексиканськими картелями, японськими якудза або китайськими тріадами. Протягом десятиліть політика США у даному регіоні в першу чергу була спрямована на обмеження торгівлі наркотиками. У результаті проведення подібного роду інформаційної політики протягом декількох поколінь, громадяни азіатських країн мають вкорінене негативне ставлення до можливості використання конопель в рекреаційних цілях.
 
США мають довгу історію боротьби з наркотиками у Таїланді, впливаючи на наркополітику та підтримуючи різні антинаркотичні ініціативи уряду країни. Лобізм американських інтересів у регіоні в тому числі здійснюється через співробітників Управління по боротьбі з наркотиками (DEA, США), яке в країні має власне представництво. У Таїланді фактично склалася ситуація, при якій рішення уряду країни легалізувати можливість використання cannabisa у медичних цілях не було прийнято через сильний громадський тиск (як це відмічається в Європі, США або Канаді) на відповідні державні структури. Зміни відносин уряду Таїланду до можливості використання конопель в медичних цілях є відображенням зміни політики США до cannabisu як всередині країни, так і на міжнародній арені. Основною причиною прийняття нормативно-правової бази, яка дозволяє використання терапевтичних властивостей конопель у медичних цілях в Таїланді, є вплив політики США в країнах Південно-Східної Азії.
 
Коментар Асоціації «Українські технічні коноплі»
 
На початку 2018 року ще одна консервативна східноазійська країна легалізувала можливість використання конопель у медичних цілях, а також різного роду продуктів, які містять в своєму складі канабідіол. У Малайзії де злочини, пов'язані з наркотиками були причиною найбільшого числа страт, на даний момент введено мораторій на смертну кару за злочини, пов'язані з коноплями. Більш того, лікарська цінність терапевтичних властивостей cannabisa вивчається на урядовому рівні.
 
Зміна ставлення державних структур до можливості медикаментозного застосування cannabisa в Таїланді та Південній Кореї відображає зростаюче усвідомлення того, що використання терапевтичних властивостей конопель - це питання охорони здоров'я, а не проблеми кримінального правосуддя. Не дивлячись на те, що обидві країни дотримуються жорсткої позиції щодо можливості використання конопель в рекреаційних цілях, легалізація права використання cannabisa у медичних цілях допомагає змінити історію коноплярства як в цих азіатських країнах, так і в усьому азіатсько-тихоокеанському регіоні. 
Объявления
Все объявления »
 
 

facebook

telegram

twitter