Логин: Пароль: ?
 
Продукты питания Ткань, одежда, обувь, постельное белье, текстиль Строительные материалы Бумага, пластик, промтовары Биотопливо Продукция для сельского хозяйства, зоотовары Косметика, средства гигиены Медицинские товары и препараты, лекарства Иное

 

Наши партнеры:

 

 

Новости/Аналитика

Способи застосування конопляного паперу

27.06.2017

Конопля є набагато більш відповідною основою для виробництва паперу, так як містить набагато більший відсоток целюлози, ніж деревину, а процес її виділення з рослинної маси набагато легше і вимагає набагато менших витрат, ніж це необхідно для виробництва паперу з деревини. Конопляна сировина містить в собі до 85% целюлози, тоді як в деревині її кількість, як правило, досягає лише 30%.
 
На сьогоднішній день більше 90% світового ринку паперу виробляється з деревної целюлози. У той же час причини, за якими деревина досі використовується для виробництва паперових виробів, не є переконливими. Деревина містить в собі відносно невелику кількість целюлози і має піддатися значній мірі переробки для того, щоб відповідати сучасним вимогам паперової продукції. У свою чергу конопля, безумовно, є гідною і більш надійною альтернативою деревної целюлози, володіючи, безсумнівно, вирішальною перевагою для ринку - дешевизною.
 
Процес отримання конопляного паперу аналогічний тому, як проводиться папір з деревної целюлози. Волокна конопель подрібнюють, обробляють для отримання однорідної волокнистої маси, потім її заливають у відповідні формувальні шари, спресувавши і просушивши які, згодом отримують папір з конопляної сировини.
 
Історія
 
До середини 19 століття конопля була основним матеріалом, застосовуваним для виготовлення паперу. Історія використання саме цієї сировини для виробництва паперових виробів налічує тисячоліття і починається в першому столітті нашої ери, коли в Китаї був виготовлений перший паперовий документ на конопляній основі.
 
Особливості застосування конопляного паперу
 
Конопля є набагато більш відповідною основою для виробництва паперу, так як містить набагато більший відсоток целюлози, ніж деревина, а процес її виділення з рослинної маси набагато легше і вимагає набагато менших витрат, ніж це необхідно для виробництва паперу з деревини. Конопляна сировина містить в собі до 85% целюлози, тоді як в деревині її кількість, як правило, досягає лише 30%.
 
Поки конопляний папір використовується в основному, як нішевий продукт. Нижче представлені сучасні способи використання конопляного паперу.
 
Цигарковий папір
 
Однією з основних сфер застосування конопляної целюлози в Європі, є її використання в якості цигаркового паперу. Використання для виробництва цигаркового паперу з конопляної сировини дає можливість виробникам виготовляти особливо тонкі зразки, які володіють характеристиками міцності, достатніми для того, щоб знаходиться в досить жорстких експлуатаційних умовах (в кишенях, сумках і т.д.).
 
Офісний папір
 
Незважаючи на те, що папір на конопляній основі на даний момент не настільки поширена, так як ще кілька століть назад, вона до цих пір використовується для виробництва офісного паперу. Необхідно відзначити, що обсяги подібного роду продукції займають всього лише кілька відсотків загального обсягу целюлозно-паперового ринку. Зараз в світі папір з конопель виготовляють лише кілька десятків підприємств, які активно використовують конопляну сировину для виробництва різного виду паперу, використовуваної в традиційному діловодстві. Зокрема, кілька виробників целюлозно-паперової продукції в США почали виготовляти свої вироби, активно використовуючи конопляну сировину. Наприклад, компанія Living Tree Paper додає до 10% конопель в вироблену продукцію; Greenfield Paper Company - має неабиякий спектр виробів з конопляного паперу (візитки, упаковка, тара і т.д.).
 
Дизайнерський картон (папір арт)
 
До сих пір конопляний папір активно використовується представниками арт мистецтва і в першу чергу художниками, картини яких мають художню цінність і визнаються мальовничими витворами. Зокрема, конопляний папір дозволяє створювати не тільки дуже "ніжні" або "сильні" картини, але здатний зберігати яскравість фарб протягом тривалого періоду часу. Багатьом сучасним художникам надзвичайно подобається створювати плакати, етикетки, штампи, призначені для використання протягом надзвичайно тривалого періоду часу. Зазвичай подібного роду дизайнерський папір на конопляній основі продається білого або природного сірого кольору без будь-яких додаткових написів. Необхідно окремо вказати, що класики сучасного художнього мистецтва Рембрандт і Ван Гог створювали свої шедеври виключно на конопляному папері.
 
Використання конопляного паперу в архівній справі
 
Папір, виготовлений з деревної целюлози, має значну кількість недоліків, що не дозволяють використовувати його для ведення архівної справи. Саме в цій сфері проявляються позитивні якості конопляного паперу - можливість зберігання протягом надзвичайно тривалого часу. Через низьку кислотність і невелику кількость лігніну, конопляний папір протягом століть не жовтіє і продовжує залишатися білим.
 
Чайні пакетики
 
Чайні пакетики повинні бути пористими, однак зберігати свою форму в ході взаємодії з вологою. Звичайний папір при взаємодії з водою «розповзається», в зв'язку з чим стандартні чайні пакетики виготовляються із суміші, яка містить деревину, конопляні волокна, а також пластикові полімери. В останні роки на ринку виробників чайних пакетиків з'явилися виробники, які виготовляють багаторазові конопляні пакетики, які легко чистяться і повторно наповнюються.
 
Банкнотная бумага
 
Банкноти повинні володіти надзвичайною міцністю, так як вони піддаються значній кількості механічних впливів - складань. Традиційно конопляні волокна використовувалися для зміцнення міцності грошових купюр. Протягом останніх п'яти років економічно розвинені країни експериментують зі складом банкнотного паперу, найчастіше включаючи конопляне волокно в сумішеву композицію. Як приклад можна привести доларові банкноти, які протягом всієї своєї історії використовували коноплю для збільшення міцності американської валюти.
 
Фільтраційна бумага
 
Також як і чайні пакетики, сучасний фільтрувальний папір повинен бути пористим і стійким. Фільтри з конопляного паперу на ринку активно використовуються для фільтрації різного роду продуктів харчування (кава, масло і т.д.). Ще однією перевагою фільтраційного паперу з конопель є її здатність поліпшити процес фільтрації, що відрізняє її в позитивну сторону від фільтрів, виготовлених з полімерних матеріалів, а також з різного роду металів або інших матеріалів рослинного походження.
 
Гігієнічні ізделія
 
Конопляная целюлоза є ідеальною сировиною для виготовлення різних гігієнічних виробів (вата, тампони, прокладки, підгузники, серветки і т.д.). Той факт, що конопля має високу стійкість до розриву, а також антимікробними, антигрибковими, гіпоалергенними властивостями, робить конопляну целюлозу ідеальною сировиною для виробництва різного роду гігієнічної продукції, мінімізуючи ризик подразнення різних чутливих частин людського організму.
 
Перспектіви
 
На даний момент в більшості своїй виробники целюлозно паперових виробів не виробляють продукти з 100% конопляної целюлози. Коноплю зазвичай змішують з іншими видами сировини (деревина, полімери тощо) для того, щоб створити окремі види продукції, що володіють спеціальними властивостями. Саме тому невеликий ринок паперу з конопляної сировини поки обмежений у вищевказаних сферах виробництва, хоча має величезний потенціал для подальшого зростання.
Автор: 
Олександр Ігнатюк
Объявления
Все объявления »
 
 

facebook

telegram

twitter