Логин: Пароль: ?
 
Продукты питания Ткань, одежда, обувь, постельное белье, текстиль Строительные материалы Бумага, пластик, промтовары Биотопливо Продукция для сельского хозяйства, зоотовары Косметика, средства гигиены Медицинские товары и препараты, лекарства Иное

 

Наши партнеры:

 

 

Новости/Аналитика

В Італії фермери вирощують коноплю для очищення грунту від забруднень

31.03.2017

Дане явище обумовлене тим, що рослини даної унікальної культури здатні витягувати молекули важких металів з грунту і накопичувати їх в своїх тканинах. Згодом в рослині відбувається розщеплення цих речовин на безпечні для навколишнього середовища і людини сполуки.
 
У передмісті Таранто, що на півдні Італії, тваринники активно зайнялися вирощуванням технічної коноплі не для продажу, а в якості своєрідного сорбенту для очищення грунту від важких металів і інших забруднень.
 
Як стверджує місцевий фермер Вінчензо Фанарі, він не збирався займатися вирощуванням даної культури, оскільки споконвіку його сім'я займалася виключно розведенням овець і вирощуванням рису. Так сталося, що в 2008 році влада повідомила Вінчензо про те, що його землі істотно заражені. Як виявилося, землі фермера знаходяться на узбережжі річки, в яку потрапляють відходи виробництва найбільшого в Євросоюзі сталеливарного заводу. З водою частки важких металів потрапляють в грунт, накопичуються в тканинах рослин і, потім, потрапляють в організм овець.
 
Влада Італії запропонувала Вінчензо позбутися худоби, продати землю і змінити місце проживання, але він знайшов вихід із ситуації і, таким чином, врятував свій сімейний бізнес. В інтернеті Вінчензо натрапив на інформацію про фіторемедіацію грунтів - вирощування рослин для відновлення родючості грунту і її очищення від токсинів. Це наштовхнуло його на думку використовувати технічну коноплю для порятунку свого поголів'я овець. Результати не змусили себе довго чекати. Досить швидко рослини конопель очистили "втрачену" землю від небезпечних речовин. Дане явище обумовлене тим, що рослини даної унікальної культури здатні витягувати молекули важких металів з грунту і накопичувати їх в своїх тканинах. Згодом в рослині відбувається розщеплення цих речовин на безпечні для навколишнього середовища і людини сполуки. Рослини конопель ніхто не прибирає і не переробляє для отримання волокна або насіння. Вони вільно ростуть на пасовищах. Наприкладі Вінчензо стали наслідувати і інші місцеві фермери.
 
Вперше технологію застосування конопель для очищення грунту успішно випробували на землях, уражених радіацією в зоні Чорнобильської АЕС. Результати були приголомшливими - всього за пару поколінь рослини конопель здатні повністю очистити грунт від будь-яких забруднень, включаючи радіоактивні ізотопи. Дізнавшись про це італійські фермери прийшли до висновку, що з забрудненням їх земель відходами виробництва сталеливарного заводу коноплі впораються куди швидше - і мали рацію.
Автор: 
Лана Ройко
Объявления
Все объявления »
 
 

facebook

telegram

twitter