Логин: Пароль: ?
 
Продукты питания Ткань, одежда, обувь, постельное белье, текстиль Строительные материалы Бумага, пластик, промтовары Биотопливо Продукция для сельского хозяйства, зоотовары Косметика, средства гигиены Медицинские товары и препараты, лекарства Иное

 

 

 

 

 

 

 

Новости/Аналитика

Етимологія слова КОНОПЛЯ

05.10.2016

Назва конопель зустрічається у багатьох джерелах з самих різних куточків світу. Про неї є згадки в санскриті і латині, давньогрецькій і індоєвропейських мовах. Представникам наукового світу залишається лише продовжувати шукати відповідь на ще одну поки нерозгадану загадку залишену нашими предками, а нам пам'ятати прописну істину - «Хто не знає свого минулого, той позбавлений майбутнього».
 
Обробіток і культивування конопель сягає своїм корінням ще в часи найдавніших Індії та Китаю. Вчені, лінгвісти та археологи єдині в думці про те, що використання насіння і листя в якості основних продуктів харчування, суцвіть - ліки, а волокон конопель для виготовлення плетінь, мотузок і одягу було надзвичайно поширеною практикою нараховує десятки тисяч років. Однак до сих пір представники десятка країн претендують на першість в обробці конопель, а також її використання в сільськогосподарських цілях і, безпосередньо, в побуті.
 
У пошуках відповіді багато філологів шукають відповіді в античній літературі. Проте, знайшовши згадки про cannabis-е у давньогрецького історика Геродота (в ориг. - Χάνναβις), фахівці зовсім не зупиняються на даному джерелі. У четвертій книзі своєї «Історії», «Мельпомени», Геродот пише: «В Скіфській землі ростуть коноплі - рослина, дуже схоже на льон, але на багато товще й більше. [...] Її там розводять, але зустрічається і дикоросла конопля. [...] Виготовляють з конопель одяг, настільки схожий на лляний, що людина, яка не дуже добре розбирається, навіть не відрізнить - лляний він або з конопель. [...] Взявши конопляне насіння, скіфи підлазять під повстяну юрту і потім кидають його на розжарені камені. Від цього піднімається такий сильний дим і пар, що ніяка еллінська парова лазня не зрівняється з такою лазнею. Насолоджуючись нею, скіфи голосно кричать від задоволення ».
 
Історичні документи свідчать, що скіфська держава була досить обширна і існувала не один десяток років, набуваючи тісні зв'язки з сусідніми державами і народами. Взявши за основу цей факт, а також структуру слова «конопля», більшість істориків і лінгвістів схиляються до думки про інорідне походження даної сільськогосподарської культури на території Скіфії. До того ж, назва конопель зустрічається у багатьох джерелах з самих різних куточків світу. Наприклад, в древніх індійських ведах, народження яких приписують XVI століття до н.е., коноплю називають словом ςαηα; всесвітньо відомі німецькі лексикографи, брати Грімм, відштовхуються від древнегерманского слова hanaf (hanof), включаючи сучасну німецьку форму Hanf в свій словник німецької мови; фінська ж назва конопель hamppu є похідною чистого кореня kan / kon (що означає волокнистий), і він, за словами фахівців, дав ім'я мордовське найменування конопель кант, кантф.
 
Хроністи, історики, археологи, мовознавці та біологи - команди вчених різних галузей науки намагаються знайти відповідь на питання звідки походить слово «коноплі» і яка земля була праматір'ю найдавнішої сільськогосподарської культури.
 
Існують різні теорії, кожна з яких базується на серйозних доказах, проте єдиної думки про походження слова коноплі поки немає. Назва конопель зустрічається у багатьох джерелах з самих різних куточків світу. Про неї є згадки в санскриті і латині, давньогрецькій і індоєвропейських мовах. Представникам наукового світу залишається лише продовжувати шукати відповідь на ще одну поки нерозгадану загадку, залишену нашими предками, а нам пам'ятати прописну істину - «Хто не знає свого минулого, той позбавлений майбутнього».
"Конопляный Университет" будет проведен с 2 по 4 ноября 2021 года
02.11.2021

Кроме традиционных мероприятий, предоставляющих слушателям максимально объективную информацию в самых востребованных на данный момент сегментах отрасли, будут проведены специализированные круглые столы: “Экспоненциальный рост рынка нетрадиционных терапевтически активных элементов конопли”, “Особенности культивирования конопляного растения на грунте, в теплице/помещении”, “Место Украины на современном рынке продукции из волокнистой части конопли”.

Объявления
Все объявления »
 
 

facebook

telegram

twitter