Логин: Пароль: ?
 
Продукты питания Ткань, одежда, обувь, постельное белье, текстиль Строительные материалы Бумага, пластик, промтовары Биотопливо Продукция для сельского хозяйства, зоотовары Косметика, средства гигиены Медицинские товары и препараты, лекарства Иное

 

 

 

 

 

 

 

Новости/Аналитика

Використання конопель в найдавнішої хірургії

19.08.2016

Історія застосування конопель як знеболюючого засобу в ході хірургічних операцій налічує більше 3000 років.
 
Вчені з Новосибірського інституту археології та етнографії з'ясували, що лікарі бронзового століття проводили операції на мозку, вивчивши череп людини, знайдений в 2015 році в могильнику на стоянці стародавніх людей в Красноярському краї.
 
Увагу вчених привернув отвір в лівій тім'яній ділянці, який, на думку вчених, є результатом операції на головному мозку або трепанації черепа. Пацієнт, що відноситься до культури Карасук, помер у віці від 30 до 40 років. Археологи впевнені, що пошкодження, знайдені на черепі стародавньої людини, були зроблені в результаті проведення хірургічного втручання. Російські вчені вважають, що ця людина жила якийсь час після проведення операції: його ліва тім'яна кістка мала ознаки загоєння поряд з ознаками запальної реакції на кісткових пластинах.
 
Щоб звести больові відчуття до мінімуму використовувалися психоактивні речовини. Вчені вважають, що стародавнім цілителям допомагали трави, такі як ялівець і чебрець, застосовувані в шаманських практиках. У випадку з операціями бронзового століття найочевиднішим знеболюючим, швидше за все, були психоактивні коноплі.
 
Після того як свідомість пацієнта піддавалася впливу наркотичних речовин, його укладали головою на коліна хірурга. Проводити операцію допомагав асистент, який розтягував шкіру по краях рани, щоб відкрити шлях для інструментів, які обточували кістку. Археологи відзначають, що «Таке розсічення шкіри голови було описано в роботі Гіппократа - через 600 років після вищевказаного випадку сибірської трепанації черепа».
 
Отвір вискрібали до твердої мозкової оболонки, після чого прикривали шкірою. Неясно, як проводилася дезінфекція та як оброблялася рана, проте деякі етнографічні документи свідчать, що під час подібного роду операцій санітарні процедури дотримувалися. Вчені не впевнені, який саме інструмент застосовувався в ході операції, але явно це був не просто ніж, а скребок, який використовується спеціально в медичних цілях.
 
 
Практика використання психоактивних конопель в процесі хірургічних втручань спостерігалася в ряді стародавніх цивілізацій. Наприклад, залишки 13 осіб, які жили в період бронзового століття мають ідентичні пошкодження черепа, що свідчать про проведення операцій по трепанації черепа. На думку антропологів і сучасних медиків, більшість древніх пацієнтів успішно «пережили» подібного роду операцію. У 2016 році науковий співробітник Німецького археологічного інституту в черговий раз виявив на півдні Росії свідоцтво проведення подібного роду операції на головному мозку стародавньої людини.
 
У давнину конопля використовувалася як знеболюючий засіб не тільки в ході проведення хірургічних операцій, але і як засіб, що допомагає справлятися з постійними больовими відчуттями.
"Конопляный Университет" будет проведен с 2 по 4 ноября 2021 года
02.11.2021

Кроме традиционных мероприятий, предоставляющих слушателям максимально объективную информацию в самых востребованных на данный момент сегментах отрасли, будут проведены специализированные круглые столы: “Экспоненциальный рост рынка нетрадиционных терапевтически активных элементов конопли”, “Особенности культивирования конопляного растения на грунте, в теплице/помещении”, “Место Украины на современном рынке продукции из волокнистой части конопли”.

Объявления
Все объявления »
 
 

facebook

telegram

twitter